Як Україні залучити інвестиції

Як Україні залучити інвестиції
23049 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вливання в Україну іноземного капіталу, переважно в Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), створює ілюзію певної інвестиційної привабливості економіки та видимість зміцнення гривні.

Деякі урядові експерти навіть знаходять оптимістичні паралелі з Польщею, яка свого часу відмовилася від фіксованого курсу, зміцнивши свій злотий.

При цьому важливо розуміти якісні відмінності "українських" і "польських" інвестицій. Основна частина фінансового потоку в Україну - спекулятивний капітал. Його заводять в державні цінні папери, уникаючи масштабних довгострокових проектів. Країна не заробляє на цих грошах, не стимулює за їх рахунок промисловий розвиток і зростання ВВП, не створює робочі місця.

Говорячи простою мовою, гроші йдуть мимо каси. Хоча могли б капіталізувати індустрії, реально цікаві інвестиційного капіталу. Для того щоб залучити інвесторів потрібно зробити ставку на розвиток в Україні індустрії альтернативної енергетики, відмовившись від імпорту готових технологічних рішень.

Важливо стимулювати інвестора вкладати в локалізацію виробництва і створення тут сервісних центрів. Виробнича синергія відкриє Україні нові перспективні напрямки, які поки ми вимушено закриваємо імпортом. Це дасть доступ до високих технологій, а отже - до нових високооплачуваним робочих місць, бюджетних доходів і гідним соціальним стандартам.

Автор: admin.venture

© 2020 venture-ukraine

Мої відео